Josef Hvozdenský - Venkovské domy

Olej na plátně, 63x40 cm, signováno vlevo dole Hvozdenský 60, nerámováno.

1932, Hvozdná - 2009
Žák AVU (1951-1956; prof. J. Želibský a K. Minář). Zabýva se malbou, ale také tvorbou medailí, plaket i drobných plastik. V malbě se věnoval portrétní tvorbě i krajinomalbě. Vytvořil také řadu portrétních medailí českých básníku i spisovatelů a je autořem řady návrhů na různá vyznamenání. Vystavoval u nás i v zahraničí (Sofia, Berlín, Helsinky,...).

Pozn.: Pochází z umělecké pozůstalosti Josefa Hvozdenského.

4524. Venkovské domy
Dražba ukončena:25.05.2016 19:06:25
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 500 Kč