Josef Hapka

61624. Vjezd do Brněvo

popis: Kvaš, 27x51 cm. Signováno vlevo dole Jos. Hapka. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Malíř Josef Hapka se narodil 12. března 1912 v početné chalupnické rodině v Podolí u Valašského Meziříčí. Učil se řemeslu, ale táhlo ho to k malířství. Začínal soukromým studiem u akademického malíře Františka Hoplíčka v Olomouci, od roku 1938 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, avšak v důsledku válečných událostí a kvůli uzavření vysokých škol absolvoval až v roce 1946.
Akademický malíř Josef Hapka zemřel po delší nemoci 3. července 1987 ve věku 75 let v nemocnici ve Valašském Meziříčí.

dražba ukončena: 27.06.2021 20:26:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 200 Kč