Josef Podlipný - Kristus modlící se na hoře Olivetské

Olej na plátně, 99x73 cm. Signováno vpravo dole Josef Podlipný Jičín. Nerámováno.

Stav: Malba mírně poškozena.

Nejdelší strana: 99 cm

Obraz je kopií podle obrazu E. K. Lišky "Kristus v zahradě Getsemanské" z roku 1885, který byl ve své době velmi populární a jehož originál je dnes v majetku Národní galerie. Výjev představuje klečícího modlícího se Krista v profilu. Kristus je oděn do světle modrého jednoduchého spodního roucha, přes které má volně přehozený plášť červenohnědé barvy, který zakrývá nejen levé rameno, záda a klečící nohy, ale je i rozprostřen na skalním výběžku, u kterého Kristus klečí. Tonalita obrazu je tmavá, projasněná pouze v místě svatozáře.

o autorovi: 1889, Nová Paka
Studoval soukromě u svého otce, později v dílně Václava Kretschmera v Nové Pace, a poté u Františka Jaroše v Jičíně. Malíř a kreslíř krajin a zátiší. Tvořil obrazy z Českého ráje, Pojizeří a Krkonoš.

93662. Kristus modlící se na hoře Olivetské
Dražba ukončena:16.04.2023 20:02:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč