Josef Záhořanský - Zeithammel - Portrét Anny Hrdinové z Opavy

Olej na plátně, 65x50 cm. Nesignováno. Zezadu štítek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1891 – 1952
Malíř, pedagog. Studoval na FF UK v Praze a na AVU v Praze u prof. Švabinského. Byl středoškolským profesorem. V jeho tvorbě nejdříve převažovaly portréty, později se soustředil na realistickou krajinomalbu. Věnoval se též plakátové tvorbě. Byl členem Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha českých a moravských sbírkách a galeriích.

70092. Portrét Anny Hrdinové z Opavy
Dražba ukončena:16.12.2021 20:32:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč