Julie Svobodová - Domy

Enkaustika na plátně, 45x50 cm. Signováno vpravo dole J. Svobodová 71. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1933 – 1998
Grafička, malířka, ilustrátorka. Studovala na Odborné výtvarné škole v Praze (prof. Vodrážka) a na VŠUP v Praze (prof. Strnadel). Ilustrovala lidové pohádky mnoha národů, spolupracovala především s nakladatelstvím Artia. Ve volné tvorbě zpracovávala cykly, např. jižní Čechy, Máchův kraj aj. byla členkou skupiny Máj, dostala cenu za cyklus dětské etudy. Její práce jsou zastoupeny ve sbírkách Památníku národního písemnictví v Praze, Muzea knihy ve Žďáru n. Sázavou a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 000 Kč.

76067. Domy
Dražba ukončena:28.04.2022 22:36:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 900 Kč