Julie Svobodová - Život vítězí nad smrtí

Olej na plátně, 100x85 cm. Monogramováno vpravo dole J.S. 79. Rámováno.

Nejdelší strana: 110 cm

o autorovi: 1933 – 1998
Grafička, malířka, ilustrátorka. Studovala na Odborné výtvarné škole v Praze (prof. Vodrážka) a na VŠUP v Praze (prof. Strnadel). Ilustrovala lidové pohádky mnoha národů, spolupracovala především s nakladatelstvím Artia. Ve volné tvorbě zpracovávala cykly, např. jižní Čechy, Máchův kraj aj. byla členkou skupiny Máj, dostala cenu za cyklus dětské etudy. Její práce jsou zastoupeny ve sbírkách Památníku národního písemnictví v Praze, Muzea knihy ve Žďáru n. Sázavou a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 000 Kč.

85119. Život vítězí nad smrtí
Dražba ukončena:27.10.2022 20:34:03
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč