Olej na kartonu, 47x56 cm. Signováno vlevo dole Zemanová. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1909-?
Narodila se v Hronově. Studovala pražskou AVU u prof. Švabinského a na Académie des Beaux-Arts v Paříži. Byla členkou Jednoty umělců výtvarných v Praze. Ve své tvorbě se věnovala figurálním kompozicím, dětským portrétům, malovala květinová a ovocná zátiší. V krajinomalbě se inspirovala jak na Hronovsku, tak v Bretani.