J.V. Sládek - Oráč

Olej na plátně, 47x63 cm. Signováno vpravo dole J.V. Sládek. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1909 – 1992
Malíř, grafik, spisovatel, pedagog. Studoval UMPRUM v Praze u prof. F. Kysely a profesuru kreslení na ČVUT Praha. Působil jako středoškolský profesor a jako podnikový výtvarník. Během zaměstnání v Třineckých železárnách začal uplatňovat práce pro architekturu, nástěnné malby a skleněné vitráže. Ve volné malířské tvorbě se vyjadřoval expresivně, námětově čerpal z lašské a beskydské krajiny a z ostravského industriálního prostředí. Ve figurálních pracích zobrazoval valašské zbojníky a povstalce. Důležitým motivem pro něj byla i hudba, zvláště ve spojení s Leošem Janáčkem. Od r. 1936 vystavoval s Moravskoslezským spolkem výtvarných umělců, jeho dílo je zastoupeno v mnoha moravských galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 25 000 Kč

J.V. Sládek
23756. Oráč
Dražba ukončena:31.10.2018 22:59:36
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 500 Kč