Olej na plátně 26 x 21 cm, signováno autorsky vpravo dole s přípisem BALI, rámováno v masivním ručně vyřezávaném galerijním rámu z tropického dřeva!
Autor známý zejména v USA, kde úspěšně prodává své práce, na předkládaném díle stylizoval do poměrně malého formátu neuvěřitelné množství děje, přírody, scenérie, což jen potvrzuje jeho erudovanost. „Balijský“ umělecký styl, projevující se v jednoduchosti, je právě tím tahákem pro sběratele „ostrovní malby“. Výhodou investic do těchto děl je mnohdy i realita absence odborných výtvarných spolků, kdy i špičkoví umělci se jen velmi těžce dostávají do podvědomí západních sběratelů, vzpomeňme např. Dominikánskou republiku, Kubu, Haiti, atd. Realita poučených sběratelů je nyní taková, že z těchto zemí lze nakoupit vysoce kvalitní díla za poměrně nízké ceny, i když v posledních dvou letech dochází pro nedoceněné umělce z těchto zemích ke změně.
Obdobné je to v sochařské tvorbě např. v Zimbabwe, kde je neuvěřitelně kvalitní sochařská komunita vytvářející z ušlechtilých kamenů vysoce kvalitní moderní sochy, ale za velmi nízké ceny.
Poučený sběratel a investor proto investuje tehdy, kdy má ještě výhodné ceny, což je případ i tohoto výborného díla obchodovatelného na zahraničních aukcích! Dílo původně součástí výborné umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni.