Karel Souček (*1885) - Po koupeli

Akvarel, 60x40 cm. Signováno vpravo dole s věnováním Karel 73. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1885 - ?
Narodil se v Náchodě. Malíř a sochař. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze, potom v Rusku v Tiflisu na pobočce petrohradské akademie umění u A. V. Issupova. V Rusku působil jako sochař, později jako učitel kreslení a modelování. V roce 1918 se stal profesorem, později ředitelem, umělecké školy v Samarkandu v ruském Turkestánu. V roce 1922 se vrátil do vlasti. Vystavoval soubor ruský orient v Rubešově galerii v Praze v roce 1932. Následovalo mnoho výstav po celé republice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.

Karel Souček (*1885)
59749. Po koupeli
Dražba ukončena:26.05.2021 19:15:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 400 Kč