Olej na plátně, 70x60 cm, signováno vlevo dole K. Tomsa. 1869, Velvary - 1930 Studoval u umělce V. Jansy. Nejznámnější je svými akvarely ze zmizelého Podskalí. Pozn.: Rám mírně poškozen.