Karel Votlučka

305856. Týnec u Klatov

popis: Akvarel, 40x57 cm. Signováno vpravo dole K. Votlučka 1927. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1963
Narodil se v Plzni. Absolvoval na pražské AVU u prof. Preislera a Nechleby. Dále byl žákem prof. Švabinského. Maloval uličky a zákoutí staré Prahy, často se ve své tvorbě vracel do rodné Plzně. Po druhé světové válce se mu velkou inspirací stalo Slovensko. Tvořil oleje, akvarely, dřevoryty, linoryty, lepty a litografie.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

dražba ukončena: 16.08.2020 20:02:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 100 Kč