Karel Zahrádka - Remízek nad řekou

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 50x55 cm. Signováno vlevo dole Karel Zahrádka. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1915 – 2009
Malíř, pedagog. Studoval výtvarnou výchovu na PedF MU v Brně, státní závěrečnou zkoušku složil u Cyrila Boudy a Vincence Makovského. Za války byl vězněn, po válce působil jako pedagog na gymnáziu v Moravských Budějovicích, současně studoval malbu u několika pražských malířů. Věnoval se krajinářství v malbě a v kresbě, zobrazoval také lidovou architekturu Horácka, či krajinu v Podyjí a Pojihlaví. Vychoval několik svých studentů v malíře či učitele výtvarné výchovy.

Karel Zahrádka
305448. Remízek nad řekou
Dražba ukončena:03.07.2020 20:10:17
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč