Kasimir Luigi

56529. Stephansdom Wien

popis: Lept na kartonu, 52 x 40 cm, v desce vpravo dole značení April 1928, dole tužkou autorský originál radirung (lept), signováno, rámováno ve vídeňském kaskádovitém uměleckém rámu se zlatým drobně skvrnitým záměrně provedeným povrchem.
Vysoce kvalitní lept v perfektním stavu od významného umělce, dále vzadu další údaje o prodejnosti tohoto významného rakouského umělce. Dílo původně pochází ze skvělé umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni. Mimořádná a vysoce hodnotná nabídka.

Katedrála svatého Štěpána (německy Stephansdom) ve Vídni je jedna z nejvýznamnějších rakouských gotických památek, současně také symbol Vídně. Od roku 1469 je sídelním kostelem vídeňských biskupů a později arcibiskupů.

O autorovi: Luigi Kasimir – narozen 18. dubna 1881, Ptuj, Slovinsko, zemřel 5. srpna 1962, Grinzing, Rakousko.
Svůj talent zdědil od svých předků. Jeho dědeček byl malíř a básník a jeho otec byl důstojníkem v habsburské armádě, který se později stal profesionálním malířem. Kasimir navštěvoval vídeňskou akademii umění, kde studoval u Wilhelma Ungera, který ho seznámil s technikou barevného leptu a také s jeho budoucí manželkou, umělkyní Tannou Hoernesovou. Kasimir byl mezi prvními, kteří vyvinuli techniku barevného leptání.

zbývá: 6 dnů, 2 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:23:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 200 Kč