Lept na kartonu, 52 x 40 cm, v desce vpravo dole značení April 1928, dole tužkou autorský originál radirung (lept), signováno, rámováno ve vídeňském kaskádovitém uměleckém rámu se zlatým drobně skvrnitým záměrně provedeným povrchem.
Vysoce kvalitní lept v perfektním stavu od významného umělce, dále vzadu další údaje o prodejnosti tohoto významného rakouského umělce. Dílo původně pochází ze skvělé umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni. Mimořádná a vysoce hodnotná nabídka.
Katedrála svatého Štěpána (německy Stephansdom) ve Vídni je jedna z nejvýznamnějších rakouských gotických památek, současně také symbol Vídně. Od roku 1469 je sídelním kostelem vídeňských biskupů a později arcibiskupů.
O autorovi: Luigi Kasimir – narozen 18. dubna 1881, Ptuj, Slovinsko, zemřel 5. srpna 1962, Grinzing, Rakousko.
Svůj talent zdědil od svých předků. Jeho dědeček byl malíř a básník a jeho otec byl důstojníkem v habsburské armádě, který se později stal profesionálním malířem. Kasimir navštěvoval vídeňskou akademii umění, kde studoval u Wilhelma Ungera, který ho seznámil s technikou barevného leptu a také s jeho budoucí manželkou, umělkyní Tannou Hoernesovou. Kasimir byl mezi prvními, kteří vyvinuli techniku barevného leptání.