Kesl Miloš - Dětské hry

Olej na malířské lepence, 70 x 100 cm, signováno autorsky vpravo dole, vzadu autorské razítko, rámováno v galerijním reprezentativním vysoce dekorativním rámu ovlivněném stylem ART DECCO profilovaného tvaru s nádherným zlatým patinovaným povrchem.
Dílo značně ovlivněno tvorbou Josefa Čapka a dalších modernistů. Byť bylo vytvořeno ve 30. letech 20. století a má již zakomponované prvky pojetí figury s propojením na dobu vzniku díla, tematicky a stylizovaně se však hlásí svým celkovým výtvarným pojetím k průkopníkům české moderní malby 20. století. Celková paleta koloritu barevné použití škály vytváří kouzelnou alej z korun stromů zalitých slunečními paprsky, kdy ve středu celkové kompozice díla je soustředěna na děti, coby poslů nového života naděje lidského společenství.
Obraz byl několikráte jako vynikající dílo vystavován a dodnes již po prvním shlédnutím působí pozitivně na každého diváka.
Získání tohoto galerijního díla znamená značně navýšit hodnotu každé sbírky modernistů české malby 1. poloviny 20. století, kdy nabídka těchto děl již postupně končí.
Obraz původně pochází ze skvělé umělecké sbírky výtvarných děl českých krajanů ve Vídni. Naprosto ojedinělá nabídka vysoce kvalitního díla modernistů na českém trhu s uměním! Rare!

Miloš Kesl - Narozen 18. 6. 1901 v Praze, zemřel 16. 3. 1992. Malíř, grafik, pedagog.

Kesl Miloš
56566. Dětské hry
Dražba ukončena:04.03.2021 20:02:41
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 500 Kč