Olej na sololitu, 50x70 cm, signováno autorsky vlevo dole, rámováno v reprezentativním uměleckém bohatě vyřezávaném dobovém autorském rámu s patinovaným povrchem zlatého odstínu.
Krásná práce plně vystihuje letní scenérie při pohledu z lesa do otevřené krajiny z částí horňácké obce na horizontu s dominancí Bílých Karpat. Dílo vzniklo při návštěvě umělkyně na Horňácku.
Původně součástí vynikající umělecké sbírky se zaměřením na folklorní tvorbu a hlavně Horňácko. Bravurní práce s perfektním zvládnutím perspektivy a vyvážeností sytých barev umocňující dominanci zachycené krajiny, navíc velmi vkusně adjustováno v reprezentativním rámu podtrhující hodnotu tohoto skvělého a mistrovského díla.