Olej na plátně, 70 x 100 cm, rám, signováno vpravo dole.
1881, Kaňk u Kutné Hory
Student akademie ve Stuttgartu. Žák Fr. Klimeše. Objevil svou vlastní metodu barevného leptu, kterou poté namaloval sérii barevných leptů z Tater a také podobiznu Dr. Karla Kramáře.