Olej na sololitu, 75x87 cm. Nesignováno. Rámováno.
Nejdelší strana: 95 cm
Obraz Židle a stůl reprezentuje výtvarnou práci, jejíž autor došel k silně stylizovanému ztvárnění skutečnosti, které se ocitá na hranici abstraktního umění. Pozoruhodná kompozice svědčí o rozšíření možností vnímání předmětného světa, k jehož materiální realizaci již malíř neměl zapotřebí čistě figurativní složku. Tvary na obraze vycházejí z motivů židle a stolu, které jsou umístěny na neutrálním pozadí. Do prostoru se však zasazují způsobem, který narušuje jejich fyzickou podstatu. Vzniká tak samostatný prostor obrazu, který vyjevuje autorovu subjektivitu. Velmi esteticky pak působí výtvarné zpracování. Kultivovanému dojmu z malby perfektně vyhovují pastelové barvy, které dávají vyniknout sytějším tmavším odstínům. Obraz je velmi zdařilým dokladem uměleckého projevu, v němž se vyzrálý autor odpoutal od přímého zobrazení reality. Koupi díla lze jen doporučit.