Ladislav Vele - Kunětická hora

Olej na plátně, 60x70 cm, signováno vlevo dole L. Vele 48, rám.

1906, Mukařov u Turnova - 1953, Vestec u Turnova
Student VŠAPS na ČVUT v Praze a FF UK tamtéž. Malíř krajin (Vysočina)
a podobizen. Ve figurální tvorbě ho nejvíce zaujaly motivy z bájí. Výtvarný poradce Městského divadla v Kladně a Horáckého divadla v Jihlavě. Zabýval se také ilustracemi a grafickým designem.

1766. Kunětická hora
Dražba ukončena:28.01.2015 19:18:11
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:2 300 Kč