Ladislav Vele

1766. Kunětická hora

popis: Olej na plátně, 60x70 cm, signováno vlevo dole L. Vele 48, rám.

1906, Mukařov u Turnova - 1953, Vestec u Turnova
Student VŠAPS na ČVUT v Praze a FF UK tamtéž. Malíř krajin (Vysočina)
a podobizen. Ve figurální tvorbě ho nejvíce zaujaly motivy z bájí. Výtvarný poradce Městského divadla v Kladně a Horáckého divadla v Jihlavě. Zabýval se také ilustracemi a grafickým designem.

dražba ukončena: 28.01.2015 19:18:11

vyvolávací cena: 1 200 Kč

vydraženo za: 2 300 Kč