Ladislav Vele

1768. Kytice ve váze

popis: Olej na plátně, 66x84 cm, signováno vpravo dole Ladislav Vele 44, rám.

1906, Mukařov u Turnova - 1953, Vestec u Turnova
Student VŠAPS na ČVUT v Praze a FF UK tamtéž. Malíř krajin (Vysočina)
a podobizen. Ve figurální tvorbě ho nejvíce zaujaly motivy z bájí. Výtvarný poradce Městského divadla v Kladně a Horáckého divadla v Jihlavě. Zabýval se také ilustracemi a grafickým designem.

Pozn.: Rám poškozen.

dražba ukončena: 28.01.2015 19:19:04

vyvolávací cena: 1 200 Kč

vydraženo za: 2 300 Kč