LH - ALPA Francovka - plakát

130x92 cm - neobvykle velký formát, maldý muž v životní velikosti. Hlubotisk. Signováno vpravo uprostřed LH. Mírně poškozeno.

Pozn.: Rok 1805. Napoleonovi vojáci opouštějí obsazenou Vídeň a zanechávají po sobě několik sudů nápoje s výraznou, ostře aromatickou vůní-francouzským koňakem. Vídeňáci, mající v oblibě svá sladká vína, nepřišli této francouzské národní specialitě na chuť. A pak objevili příjemný pocit a osvěžující účinky při vtírání do kůže. Prázdné sudy pak posloužily pro přípravu alkoholového extraktu z různých bylin podle vlastní fantazie a začali jej nazývat francovkou. Francovka pod značkou ALPA se poprvé spotřebitelům představila již v roce 1913. Ve stejném roce byla rovněž zaregistrována ochranná známka ALPA. Naše společnost vyrábí francovku podle původní osvědčené receptury dodnes. Stejně jako je charakteristická vysoká kvalita naší francovky, je typický i obal, ve kterém se s ní spotřebitel tradičně setkává.

LH
19407. ALPA Francovka - plakát
Dražba ukončena:17.05.2018 22:03:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 000 Kč