Libor Šmejkal - Setkání ve světle

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 80x100 cm, Monogramováno vlevo dole L.Š. 2025 - zezadu autorské razítko. Nerámováno.

Obraz Setkání ve světle zachycuje okamžik, kdy se čas na chvíli zastaví. Dvě lidské postavy stojí proti sobě na hraně moře a země, v prostoru zalitém světlem vycházejícího slunce. Nejde o konkrétní místo ani příběh – spíše o symbolické setkání dvou bytostí, dvou světů, dvou stavů vědomí.
Kompozice je vystavěna z geometrických tvarů a dynamických linií, které rámují scénu jako rozbitá realita, skrze niž se otevírá klidný, téměř posvátný střed. Fragmentovaná architektura a krajina kontrastují s jemným, tichým gestem doteku rukou. Světlo zde není jen fyzickým jevem, ale nositelem naděje, spojení a porozumění.
Barevnost obrazu pracuje s napětím mezi chladnými tóny modři a teplými odstíny zlata a oranže. Tento dialog barev podporuje hlavní myšlenku díla: že i v roztříštěném světě může existovat okamžik jednoty, blízkosti a smyslu.
Setkání ve světle je obrazem o lidské potřebě spojení, o tichém setkání beze slov, které se odehrává na pomezí reality a vnitřního světa.

Pozn.: Přiložen certifikát k dílu.

o autorovi: 1968

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 46 000 Kč.

velký formát certifikát
152568. Setkání ve světle
Zbývá:0 dnů, 14 hodin
Konec dražby:29.01.2026 20:47:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 200 Kč