Olej na plátně, 47x68 cm. Signováno vpravo dole L. Těhník 58. Rámováno.
Pozn.: Jedná se o jeden ze tří obrazů které kdy tento známý český sochař a keramik namaloval. Dílo bylo získáno přímo z okruhu nejbližší rodiny.
o autorovi: 1926-1987
Narodil se v Praze. Studoval výtvarnou výchovu na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Věnoval se převážně keramice. Ve své tvorbě začal jako jeden z prvních používat technickou kameninu. Řada jeho děl je monumentálních. Působil mimo jiné v keramické dílně Českého fondu výtvarných umění.