Marta Rožánková - Drábková - Dřevěné chalupy z cyklu Orava

Olej na kartonu. 50x65 cm. Signováno vlevo dole M.Rožánková-Drábková. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1882 - ?
Malířka. Studovala na UMPRUM v Praze a soukromě v krajinářské škole A. Kalvody. Věnovala se malbě krajin, květin a zátiší. Žila v Olomouci a opakovaně se vracela na Slovensko, kde vytvořila cyklus Orava. Vystavovala převážně na Moravě, od r. 1932 se zúčastňovala Podzimních salonů v Paříži. Její práce jsou zastoupeny v GVU v Ostravě, MU v Olomouci a GVU v Hradci Králové.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 Kč.

302526. Dřevěné chalupy z cyklu Orava
Dražba ukončena:07.12.2019 20:22:05
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 600 Kč