Milan Martinec - Kytice

Olej na plátně, 40x37 cm. Signováno vlevo dole Martinec. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 48 cm

o autorovi: 1942
Narodil se v Rychnově nad Kněžnou. Studoval na SPŠ textilní a později mezi léty 1964 – 1970 malbu u profesora K. Součka na AVU v Praze. Ve své tvorbě se věnuje převážně krajinomalbě, zátiší i figurálním kompozicím. Významný prvkem v jeho tvorbě je symbol. Jeho dílo se obecně vyznačuje dramatickým, kultivovaným kolorismem, často pracujícím s monochromní paletou a smyslem pro barevný detail.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 500 Kč.

Milan Martinec
90589. Kytice
Dražba ukončena:26.02.2023 21:27:52
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 900 Kč