Milan Vinař - Pohled z okna

Olej na plátně, 50x64 cm Signováno vpravo dole Vinař. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Olejomalba Milana Vinaře zobrazuje kompozici pohledu z okna. Ve středním plánu se nachází vysoké stromy sahající do výšky okna, na parapetu kterého vidíme tři ptáky. Zdrženlivá barevnost kompozice je ponořená do teplých zemitých odstínů, mezi kterými vyniká žlutý tón listí. Barevnost plátna a opadávající koruny stromů vypovídají o listopadovém dni, který autor pojednal v melancholické náladě. Předložené dílo svědčí o vysokém mistrovství autora a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.

o autorovi: 1923 – 1958
Malíř. Studoval na pražské AVU u prof. Nejedlého. Zpočátku se věnoval realistické krajinomalbě, po r. 1956 i v expresivní podobě. Ilustroval pro nakladatelství Mladá Fronta. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, VČG v Pardubicích, GMU v Roudnici n. Labem, OG v Liberci a jinde.

94687. Pohled z okna
Dražba ukončena:31.05.2023 21:46:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč