Miloslav Lhotský - Leoš Janáček

Olej na plátně, 84x70 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Pochází ze sbírky houslového mistra Jaroslava Svěceného, jemuž autor dílo osobně věnoval.

o autorovi: 1932
Narodil se v Pouchově u Hradce Králové. Nejdříve se vyučil kovářskému řemeslu u svého otce a poté studoval na Vyšší umělecko průmyslové škole v Jablonci nad Nisou. Ve své tvorbě se věnuje malbě, grafice, koláži i plastice. Výtvarně zpracovává často náměty z hudebního světa, postavy klaunů, žen i pohádkové motivy a tvoří také abstrakce. Na aukčním trhu se jeho díla objevují pouze vyjímečně.

Miloslav Lhotský
67049. Leoš Janáček
Dražba ukončena:10.10.2021 21:47:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 900 Kč