Miloslav Pečinka - Ležící akt

Olej na kartonu, 25x32 cm, signováno vpravo dole, rám, pasparta, zaskleno.

1924, Ostrava
Student ŠUŘ v Brně (1939-1943), dále se vzdělával v Malířské soukromé škole SVU Mánes v Praze (1941-1942; prof. V. Sychra). Poté studia na AVU v Praze (prof. V. Rada, M. Holý, V. Sychra, J. Bauch a F. Jiroudek). Pracoval jako výtvarník v Ostravě a Jihlavě. Věnuje se malbě, keramické mozaikové tvorbě, grafice a exlibris. Zabývá se nejprve krajinomalbou a poté především figurální tvorbou. Často se inspiruje hudbou.

Pozn.: Rám poškozen.

5248. Ležící akt
Dražba ukončena:28.09.2016 18:32:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 100 Kč