Olej na kartonu, 25x32 cm, signováno vpravo dole, rám, pasparta, zaskleno.
1924, Ostrava
Student ŠUŘ v Brně (1939-1943), dále se vzdělával v Malířské soukromé škole SVU Mánes v Praze (1941-1942; prof. V. Sychra). Poté studia na AVU v Praze (prof. V. Rada, M. Holý, V. Sychra, J. Bauch a F. Jiroudek). Pracoval jako výtvarník v Ostravě a Jihlavě. Věnuje se malbě, keramické mozaikové tvorbě, grafice a exlibris. Zabývá se nejprve krajinomalbou a poté především figurální tvorbou. Často se inspiruje hudbou.
Pozn.: Rám poškozen.