Miroslav Kudzia - Modrá symfónia

Olej na plátně fixováném na kartonu, 77x61 cm. Signováno vlevo dole M. Kudzia 06 NY. Rámováno.

Pozn.: Toto dílo vzniklo při pobytu autora v New Yorku.

Nejdelší strana: 90 cm

o autorovi: 1962
Narodil se 7. ledna 1962 ve Vranově nad Topľou. Jeho díla jsou ve sbírkách v 15 zemích světa. Několik z nich vlastnil také bývalý československý prezident Václav Havel. Na Slovensku začal vystavovat v 90. letech 20. stol. Svou tvorbu dosud prezentoval na 16 samostatných výstavách doma i v zahraničí, naposledy ve Francii a USA. V 90. letech zanechává tvorbu striktního realizmu a nastupuje cestu krajinářských motivů. Konec minulého století je poznačený uvolněnějším koloritem malířského rukopisu. Projevuje spontánnost a sebevyjádření v tvorbě, využívajíc postupy moderního umění. Objevuje se expresivní a dynamické střídání barevných ploch v kombinaci s gestickým efektem. Jeho poslední tvorba se úplně vymaňuje z klasických malířských postupů, snaží se o vyjádření vnitřních pocitů, metaforické myšlenky a úvahy jsou přenášené do děl (Vyznanie; Kompozícia I.,II.; Nočné imprésie…). Inspiraci pro svou práci čerpal v New Yorku i v Paříži.

Nejvyšší dosažená cena za dílo v aukci tohoto autora: 1600 €

100460. Modrá symfónia
Dražba ukončena:31.08.2023 21:00:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč

3 000 Kč 31.08.2023 20:55:29 11659