Miroslav Kudzia

1962 -

1962 Narodil se 7. ledna 1962 ve Vranově nad Topľou. Jeho díla jsou ve sbírkách v 15 zemích světa. Několik z nich vlastnil také bývalý československý prezident Václav Havel. Na Slovensku začal vystavovat v 90. letech 20. stol. Svou tvorbu dosud prezentoval na 16 samostatných výstavách doma i v zahraničí, naposledy ve Francii a USA. V 90. letech zanechává tvorbu striktního realizmu a nastupuje cestu krajinářských motivů. Konec minulého století je poznačený uvolněnějším koloritem malířského rukopisu. Projevuje spontánnost a sebevyjádření v tvorbě, využívajíc postupy moderního umění. Objevuje se expresivní a dynamické střídání barevných ploch v kombinaci s gestickým efektem. Jeho poslední tvorba se úplně vymaňuje z klasických malířských postupů, snaží se o vyjádření vnitřních pocitů, metaforické myšlenky a úvahy jsou přenášené do děl (Vyznanie; Kompozícia I.,II.; Nočné imprésie…). Inspiraci pro svou práci čerpal v New Yorku i v Paříži. Nejvyšší dosažená cena za dílo v aukci tohoto autora: 1600 €
Miroslav Kudzia - Modrá symfónia

Miroslav Kudzia

100460. Modrá symfónia

Vyvolávací cena: 3 000 Kč

Vydraženo za: 3 000 Kč

Dražba ukončena: 31.08.2023 21:00:00

Miroslav Kudzia - Svadba

Miroslav Kudzia

48387. Svadba

Vyvolávací cena: 500 Kč

Vydraženo za: 1 800 Kč

Dražba ukončena: 26.08.2020 19:22:00

Miroslav Kudzia - Klečící dívčí akt

Miroslav Kudzia

34172. Klečící dívčí akt

Vyvolávací cena: 800 Kč

Vydraženo za: 2 200 Kč

Dražba ukončena: 27.06.2019 22:22:29

Miroslav Kudzia - Mateřství

Miroslav Kudzia

34170. Mateřství

Vyvolávací cena: 800 Kč

Vydraženo za: 5 000 Kč

Dražba ukončena: 27.06.2019 22:21:31