Nejdelší strana: 76 cm
Olej na kartonu, 65x50 cm. Monogramováno vpravo dole JŠ 67. Rám, sklo.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Předložený obraz s názvem Akty zastupuje pozoruhodnou symbolistní malbu na pomezí abstraktní a figurativní tvorby z druhé poloviny 20. století. Dílo se vyznačuje velmi originální technikou a kombinací klasické malby s abstrahovanými subtilními liniemi, které připomenou grafickou tvorbu. Toto zpracování obrazu propůjčuje ornamentální podtón, který posiluje také zvolený kolorit. Obraz je ovšem pozoruhodný i z hlediska námětu, který divákovi předkládá útržkovitou mozaiku motivů vzájemně propojených do významového celku. V obraze se neklamně projevuje sklon k uchopení symbolických témat. Ačkoli se autora malby prozatím nepodařilo spolehlivě identifikovat, obraz jako takový lze bezesporu označit za dílo vysoké hodnoty, které by nemělo uniknout pozornosti žádného sběratele.