monogramováno JŠ - Akty

Nejdelší strana: 76 cm

Olej na kartonu, 65x50 cm. Monogramováno vpravo dole JŠ 67. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

Předložený obraz s názvem Akty zastupuje pozoruhodnou symbolistní malbu na pomezí abstraktní a figurativní tvorby z druhé poloviny 20. století. Dílo se vyznačuje velmi originální technikou a kombinací klasické malby s abstrahovanými subtilními liniemi, které připomenou grafickou tvorbu. Toto zpracování obrazu propůjčuje  ornamentální podtón, který posiluje také zvolený kolorit. Obraz je ovšem pozoruhodný i z hlediska námětu, který divákovi předkládá útržkovitou mozaiku motivů vzájemně propojených do významového celku. V obraze se neklamně projevuje sklon k uchopení symbolických témat. Ačkoli se autora malby prozatím nepodařilo spolehlivě identifikovat, obraz jako takový lze bezesporu označit za dílo vysoké hodnoty, které by nemělo uniknout pozornosti žádného sběratele.

81112. Akty
Dražba ukončena:27.07.2022 21:30:05
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 700 Kč