monogramováno - Perpetuum mobile

Olej na plátně, 37x53 cm. Monogramováno vpravo dole nezřetelně J. Z. Nerámováno.

Nejdelší strana: 53 cm

Předložená olejomalba zobrazuje pohled do fiktivní reality, která se odehrává na obrazovém prostoru. Kompozice je rozdělena nízkým horizontem, na jehož linii se nachází velké oko. Toto oko se stává ústředním bodem, ke kterému směřuje dynamika kompozice. Vidíme zde příšeru, která směřuje k horizontu po šachovnicovém poli a představuje Perpetuum mobile, nevyčerpatelný zdroj energie. Tlumené tóny podporují mystickou náladu scény. Při pohledu na kompozici si divák nepochybně vzpomene na slavné období surrealistické malby, která od prvních impulzů André Bretona a Salvadora Dalího přes tvorbu Jindřicha Štýrského, Toyen a dalších čerpala z podvědomí umělce. Po stanovení autorství tohoto vysoce kvalitního díla lze jedině očekávat zvýšení jeho hodnoty.

monogramováno
105701. Perpetuum mobile
Dražba ukončena:30.11.2023 22:29:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 700 Kč