nesignováno - Chalupy z Hrubé Vrbky – Horňácko

Olej na sololitu, vzadu přípis Hrubá Vrbka – Horňácko, 50 x 64 cm, signováno nečitelně vlevo dole, rámováno v původním autorském rámu, bohatě ornamentálně zdobeném.
Malířsky velmi zdařilé provedení souboru chalup, dnes již zřejmě neexistujících z horňácké obce. Hrubá Vrbka na Horňácku, původně pochází z interiéru dnes již zničené tzv. “židovské hospody“ v Hrubé Vrbce.
Následně řadu desetiletí jako součást unikátní folklorní obrazové sbírky se zaměřením na Horňácko. Židovští sběratelé ve snaze ochránit své umělecké sbírky před rabováním za 2. světové války často nechali odstraňovat signatury nebo přemalovat obrazy, aby se staly nezajímavými. Reprezentativní formát, výborné malířské provedení, po určení autorství značně stoupne hodnota tohoto významného díla zachycující krajinu na Horňácku.
Obraz je odborně vyčištěn a citlivě je zrestaurován i rám se snahou o zachování původní patiny. Skvostné dílo a výzva pro sběratele horňáckého malířství, poslední příležitost, neboť obdobná díla jsou již téměř rozebrána a po roce 2025 se budou na trhu objevovat pouze ojediněle, protože vše bude v soukromých nebo státních fondech.

nesignováno
56662. Chalupy z Hrubé Vrbky – Horňácko
Dražba ukončena:04.03.2021 22:01:13
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 300 Kč