nesignováno - Pétanque v Bretani

Akvarel, tužka na kartonu, 22x27 cm, nesignováno, rámováno v umělecké paspartě pod sklem v původním autorském masivním galerijním rámu.
Na Západě jsou díla malovaná technikou akvarelu ceněna daleko více než olejomalby právě pro neopravitelnost případné chyby u akvarelu, kdy naopak u olejů lze přemalovat každý omyl. Proto u akvarelu každá barevná skvrna už zůstává trvale na ploše bez možnosti další barevné škály. Pro náročnost této malby se značná spousta malířů této technice vyhýbá. Předložené dílo vykazuje naprosto mistrovskou ruku umělce, dílo neprokazuje žádné malířské chyby a lze předpokládat po zjištění autorství značné navýšení hodnoty díla.
Dílo bylo namalováno kolo roku 1920. Nádherná galerijní brilantní práce splňující požadavky i těch nejnáročnějších sběratelů.

Pétanque (koulená) je francouzská společenská hra pro dvě 1–3členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink. Výraznou předností této hry je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).

nesignováno
56673. Pétanque v Bretani
Dražba ukončena:04.03.2021 22:02:34
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 700 Kč