nesignováno - Plameny vášně na Montmartru v Paříži

Olej na plátně, 25 x 30 cm, nesignováno, rámováno ve vkusném francouzském rámu, okolo r. 1910, fauvistické dílo.
Galerijní raritní dílo umělce vzniklé v Paříži pod silným vlivem fauvismu s pastózní výraznou malbou, vzácné a výjimečné dílo na trhu s uměním. Fauvismus je moderní umělecký směr, který vznikl ve Francii na počátku 20. století. Podobá se německému expresionismu.
Fauvisté nevytvořili žádný manifest a dohromady uspořádali jen tři výstavy v průběhu několika let. Šlo jim o čistou barvu a jednoduchou zkratku, o konstrukci obrazového prostoru bez modelace a stínování, o dokonalou harmonii mezi emocionálním výrazem a dekorativní kompozicí. Výrazová síla obrazu má vycházet z barevné plochy, která na diváka bezprostředně působí. MATISSE prohlašoval, že chce tvořit ‚příjemné‘ umění; využíváním zářivých barev se snažil podpořit čistotu kompozice. Vedoucí osobností skupiny byl Henri Matisse. První fauvistické obrazy namalovali Matisse s André Derainem v Collioure a vystavili je v letech 1905 – 1906 spolu s díly Marqueta, Vlamincka, Georgese Braqua a dalších. Po roce 1907 se skupina fauvistů rozpadla a její členové hledali vlastní cesty. Jen Matisse a Raoul Dufy se v příštím vývoji příliš nevzdálili od svých fauvistických počátků.

Montmartre (v překladu: Hora mučedníků) je kopec v Paříži a historická čtvrť, která se na něm rozkládá. Na přelomu 19. a 20. století se Montmartre stal oblíbeným místem umělců, jako byli Camille Pissarro, Henri de Toulouse-Lautrec, Théophile Alexandre Steinlen, Vincent van Gogh, Amedeo Modigliani nebo Pablo Picasso. Později umělci přesídlili do čtvrti Montparnasse na levém břehu. Dílo pochází z vynikající sbírky umění českých krajanů žijících ve Vídni. Obrovský potenciál výtvarného díla zaujme každého poučeného sběratele. Naprosto mimořádná nabídka! Po určení autorství francouzského umělce nesmírně stoupne hodnota tohoto atraktivního uměleckého výjimečného díla! Obrovská příležitost pro investory a sběratele francouzské moderní malby!

nesignováno
56594. Plameny vášně na Montmartru v Paříži
Dražba ukončena:04.03.2021 20:31:59
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč