Olej na malířské lepence, nesignováno, okolo r. 1920, rámováno v galerijním bohatě ornamentálně zdobeném masivním rámu, povrch zdoben patinovaným stříbrem a zlacením.
Expresivní vysoce kvalitní virtuózní umělecké provedení umocňuje vtažení diváka do pohody letního dne na Horňácku, svébytné enklávě sevřené mezi jižní Moravou a západním Slovenskem.
Židovští majitelé v obavách o své sbírky nechávali často své obrazy přemalovat nebo odstraňovat signatury, což by mohl být případ i tohoto díla.