Nora Musatová - Zavrženi

Olej na plátně. 40x30 cm. Nesignováno. Rámováno.

o autorovi: 1931 - 2010
Narodila se v Praze jako dcera ruského malíře Grigorije Musatova, který se roku 1920 usadil v Československu. Studovala v Praze UMPRUM u prof. Salcmanna a Nováka a soukromě u prof. Součka. Studijní cestu podnikla do USA a Francie. Ve své tvorbě se věnovala olejomalbě a podmalbě na sklo a také ilustracím, kdy mimo jiné doprovodila 250 ilustracemi Dětskou bibli vydanou v pražském nakladatelství Orbis Pictus. Je zastoupena v soukromých i veřejných sbírkách doma i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 95 000 Kč.

Nora Musatová
39830. Zavrženi
Dražba ukončena:29.01.2020 20:34:56
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 300 Kč