Olej na plátně, 48x68 cm. Signováno vpravo dole Oskar Speilmann 1928. Nerámováno.
Stav: Malba mírně poškozena.
o autorovi: 1901-1974
Narodil se v Brně. Studoval UMPRUM a dějiny umění ve Vídni a v Praze AVU. Ve své brněnské a vídeňské tvorbě ve 20. letech se zabýval hlavně portréty a také náboženskými a mytologickými náměty. Poté se spolu s manželkou, malířkou Eugenií Czech, usadili v Alžíru. Tamní tvroba je uvolněnější. Vytvořil stovky kreseb a grafických listů, které zachycují každodenní život, ale i různé bizardní snové situace.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 25 000 Kč.