Pavel Šimon - Don Quijote

Akvatinta, 30x37 cm, signováno vpravo dole Pavel Šimon, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám i papír poškozeny.

o autorovi: 1920 – 1958
Malíř, grafik, restaurátor, syn grafika a malíře F. T. Šimona. Studoval na AVU v Praze u V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce. Zpočátku se věnoval malbě (architektura, žánrová i figurální malba), později se soustředil výhradně na plakátovou tvorbu, knižní grafiku, ilustraci a volnou i drobnou grafiku. Ve volné tvorbě si oblíbil donkichotské motivy a alegorie. Jeho práce jsou zastoupeny v NG v Praze.

12856. Don Quijote
Dražba ukončena:11.10.2017 18:53:26
Vyvolávací cena:300 Kč
vydraženo za:1 200 Kč