Pavel Šimon - Z Pelhřimova

Olej na plátně fixovaný na kartonu, 35x27 cm. Nesignováno. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1920 – 1958
Malíř, grafik, restaurátor, syn grafika a malíře F. T. Šimona. Studoval na AVU v Praze u V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce. Zpočátku se věnoval malbě (architektura, žánrová i figurální malba), později se soustředil výhradně na plakátovou tvorbu, knižní grafiku, ilustraci a volnou i drobnou grafiku. Ve volné tvorbě si oblíbil donkichotské motivy a alegorie. Jeho práce jsou zastoupeny v NG v Praze.

36613. Z Pelhřimova
Dražba ukončena:30.10.2019 21:53:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč