Rudolf Gajdoš - Hody

Dřevoryt, 38x61 cm. Signováno a datováno vpravo dole R. Gajdoš 1955. Rám, sklo.

o autorovi: 1908 – 1975
Malíř. Studoval na AVU u prof. Švabinského. Zabýval se monumentální malbou, vytvořil cyklus litografií Jižní Moravy, maloval krajinu. Ve Zlíně založil Školu umění, kde byl profesorem, pořádal Zlínské salony. Byl uměleckým poradcem firmy Baťa.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.

Rudolf Gajdoš
69422. Hody
Dražba ukončena:08.12.2021 20:27:19
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 600 Kč