Olej na kartonu, 52x72 cm. Signováno vlevo dole R.Lauda. Rám.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.
o autorovi: 1873 – 1929
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU v Praze u M. Pirnera. Podnikl studijní cestu na Jadran a do Itálie, v Mnichově studoval litografii, také v Paříži. U T. F. Šimona se zdokonaloval v leptu. V jeho tvorbě se střídají motivy krajinářské a figurální (sociální témata).
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč