Olej na kartonu, 26x27 cm. Signováno vpravo dole Hudeček R. 45. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1916
Rostislav Hudeček se narodil v Brně, kde také působil. V malbě se vzdělával soukromě. Tvůrce podobizen, figurálních kompozic, krajin a zátiší (nejznámější díla: Husopaska, Rusalka, T. G. Masaryk, Před bouří).
Jeho obraz „Husopaska“, který byl roku 2016 prodán v soudní dražbě, byl znalcem ohodnocen na 25 000 Kč.