Olej na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Vzadu přípis. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 56 cm
o autorovi: 1858 – 1939
Malíř. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni u Michaela Riesera a na AVU v Mnichově u Gyuly Benczúra a Wilhelma Indenschmidta. Působil v Brně, byl členem Mährischen Kustverein Brünn a Vereinigung der deutschmährischen bildenden Künstler. Maloval krajiny, zátiší, žánry i biblické motivy, také pohledy na městská zákoutí. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Moravské galerie v Brně a Muzea města Brna.