Severozápadní Írán, konec 19. stol. - Perský koberec Heríz

189x135 cm. V hlavním poli jsou v ose 3 medailony. Středový šestihranný s háky po obvodu, postranní čtvercové s postupnými šípy. Zbytek pole hustě vyplňují výrazně geometricky stylizované květy a pilovité listy. Hlavní pás bordury zdobí silně geometricky stylizovaný tzv. herátský vzor.
Barevná skladba: Základ pole je tmavě modrý. Hlavní bordury paprikově červené. Ve vzorech se uplatňuje bílá, černá, bledě modrá, modro zelená a okrově žlutá.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Severozápadní Írán, konec 19. stol.
27724. Perský koberec Heríz
Dražba ukončena:13.02.2019 18:42:54
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:800 Kč

800 Kč limit (13.02.2019 18:37:54) 348
700 Kč 28.01.2019 20:30:37 372