Sierra Leone 1. pol. 20. stol. - Maska Mende

Nejdelší strana: 41 cm

Dřevo, výška: 41 cm. přírodní pigmenty, výrazná patina. Koupeno v aukci ve Francii.

Ženská maska kmene Mende byla vyřezávána muži pro objednávku na iniciační obřady pro tajné společenství žen zvané Sande. Maska je helmová a je navržena, aby spočívala na temeni hlavy. Muži ji vyřezávali tak, aby zobrazovala ideální ženskou tvář. Límec na masce představuje vynoření ducha z vody. Společnost Sande je jednou z mála ženských společností o které víme, že používá masky. Ve většině afrických tradic jsou masky používané výhradně muži. Maska je starší artefakt, proto nese stopy domorodého použití a času.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Sierra Leone 1. pol. 20. stol.
104047. Maska Mende
Dražba ukončena:25.10.2023 22:11:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 200 Kč