Jindřich Wielgus - Akt bez tváře

Kresba, 65x42 cm. Signováno vlevo dole Jindř. Wielgus, datováno 1968. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1910 - 1998
Sochař, typograf, grafik. Narodil se v Karviné. Studoval v Brně ŠUŘ u prof. Dvořáka a v Praze UMPRUM a AVU u prof. Španiela a u A. Zanelliho na Academia di belle Arti v Římě. Sám pedagogicky působil na Státní keramické škole v Praze. Ve své tvorbě se zabýval keramikou, kresbou, grafikou, ilustroval řadu básnických knih a vyřezal také loutky pro hru J. Kopty Král Žrout.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 32 000 Kč

52724. Akt bez tváře
Dražba ukončena:25.11.2020 19:33:25
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč