Olej na plátně, 40 x 50 cm. Signováno nečitelně vpravo dole, rámováno v uměleckém galerijním masivním bohatě vyřezávaném rámu s povrchem patinovaného stříbra.
Pohled směrem na Bílé Karpaty přibližuje divákovi letní den na Horňácku. Pastózní způsob malby umocňuje pozitivní provedení tohoto krásného díla zachycujícího nádheru horňácké krajiny. Horňácko je etnografický subregion Slovácka. Nachází se na úpatí Bílých Karpat pod Velkou Javořinou na moravsko-slovenském pomezí. Tvoří jej devět obcí: Lipov, Louka, Malá Vrbka, Hrubá Vrbka, Javorník, Kuželov, Nová Lhota, Suchov, centrum oblasti Velká nad Veličkou a řada samot zvaných Mlýny, roztroušených podél říčky Veličky mezi Javorníkem, Vápenkami a Suchovem.
Horňácko se odlišuje nářečím, má také do určité míry specifické tradice na poli lidového umění a řemesel, které se odrážejí v lidovém stavitelství, oděvu a folkloru. Historicky na jeho území žily vedle sebe tři náboženské komunity: katolická, evangelická a židovská. Nově se zde rozvíjí tradice pravoslavná. Po dešifrování autorství značně stoupne hodnota tohoto výborného díla se silným vztahem k Horňácku!