Nejdelší strana: 73 cm
Kombinovaná technika, 73x52 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.
Dílo představuje kvalitní malbu v duchu vídeňské secese. Nedokončená draperie v kontrastu s mistrovsky zpracovanou tváří modelky vytvářejí neotřelou kompozici a podněcují otázky, kdo je dívkou, která stála modelem i kdo je autorem tohoto portrétu. Dílo svou kvalitou jistě stojí za pozornost a po určení autorství bezpochyby značně stoupne jeho hodnota.
Stav: Malba mírně poškozena.