Olej na kartonu, 50x60 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 72 cm
Předložená olejomalba zobrazuje pohled na předjaří ve vsi. Stezka vyplňující první plán kompozice vede pohled diváka dále do hloubky obrazového prostoru, který zachycuje vesnici. Tající sníh lemuje stezku a naznačuje brzký příchod jara, který vystřídal mrazy. Příroda se pozvolna probouzí a holé větvě zobrazených stromů zanedlouho oživí zelené listí. Autorovi se bezpochyby podařilo předat letmou chvíli střídání ročních období, kdy jasnou zelenou barevnost zdůrazňuje sníh. Celou kompozici oživuje dvojice postav, kterou vidíme na konci cesty v těsné blízkosti vesnice, nad jejíž střechy se otevírá zatažené nebe s prosvítající modrou oblohou. Jedná se o vysoce kvalitní krajinomalbu, jejíž hodnota zcela jistě stoupne po určení autorství.